BIOTOPIA

Vasagatan 4
753 13 Uppsala



018-727 63 70
info@biotopia.nu

Dag Eriksson

Museichef


Fil. dr. i zooekologi


018- 727 63 73
dag@biotopia.nu

Maria Brandt

Naturvägledare


Biogeovetare, gymnasielärare, auktoriserad naturguide


018- 727 63 77
maria@biotopia.nu

Erika Hedberg- (Föräldraledig)

Naturvägledare


Biolog


018- 727 63 13
erika@biotopia.nu

Anna Lagerqvist - (Föräldraledig)

Naturvägledare


Biolog, gymnasielärare


018- 727 63 76
anna@biotopia.nu

Beatrice Lindgren

Naturvägledare/reception


Fil. dr. i populationsbiologi


018- 727 63 70
bea@biotopia.nu

Karin Lindström

Naturvägledare


Fil. dr. i populationsbiologi


018- 727 63 81
karin@biotopia.nu

Emil V. Nilsson

Verksamhetsutvecklare


Fil. dr. i ekologisk botanik


018- 727 63 65
emil@biotopia.nu

Emelie Runfeldt

Naturvägledare


Naturgeograf


073- 681 68 51
emelie@biotopia.nu

Klara Granlöf

Naturvägledare


Biolog


018-727 63 76
klara@biotopia.nu

Sara Beckman

Naturvägledare


Vildmarksguide, biolog,
gymnasielärare


070- 604 13 84
sara@biotopia.nu